Co się zmieniło w umowach chwilówek?

Wielu z nas decyduje się dziś na chwilówki i z pewnością nadal tak będzie. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że na firmy pożyczkowe stawiamy dziś często z konieczności, bo zwyczajnie nie mamy szansy na kredyt w banku. Nie da się jednak ukryć, że dotychczas warunki takich pożyczek często nie były najlepsze, a nawet krótkie opóźnienie w spłacie skutkowało tym, że musieliśmy liczyć się z naprawdę wysokimi kosztami. Jak wygląda to dzisiaj?

Niższe opłaty

Bez wątpienia dziś jest już o wiele lepiej i dotyczy to nie tylko samego oprocentowania, ale także i wszystkich pozostałych kosztów takiej pożyczki, a więc na przykład prowizji czy też monitów, które są nam nadsyłane, jeśli spóźnimy się z ich spłatą. Poza tym nie zapominajmy tu jeszcze o opłatach związanych z ich przedłużeniem. Także nie jest to wydatek niewielki, a wielu ekspertów uważa, że często lepiej nawet z niego zrezygnować w zamian za windykację.

Informacje zawarte w umowach

Poza tym odnieść się też trzeba jeszcze do samych umów, które dziś są skonstruowane inaczej aniżeli wcześniej. Dlatego też są one o wiele bardziej czytelne i zawierać w sobie muszą całkowity koszt pożyczki, co dla samego klienta, na pewno jest na rękę.

Wszystkie zmiany są oczywiście przeprowadzone po to, aby firmy pożyczkowe nie skubały klientów, którzy wcześniej nieraz musieli spłacać wielokrotność takiego zobowiązania. Dziś do takiej sytuacji już nie dojdzie, a pożyczki pozabankowe są dla klientów coraz korzystniejsze.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *