Negocjacja lepszych warunków pożyczki w parabanku

Wielu z nas miało okazję skorzystać z oferty parabanków. Mimo wszystko tylko nieliczni z tych, co zdecydowali się zaciągnąć kredyt w takiej instytucji, postawiła na negocjację lepszych warunków kredytowych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że takie instytucje dają taką możliwość, choć musimy przyznać, że decydują się na to bardzo rzadko i niechętnie, co oczywiście możemy zrozumieć. Jednakże nie oznacza to jeszcze tego, że każdy może liczyć na ubieganie się o lepsze warunki. Aby tak się stało, wszystkie atuty muszą być po naszej stronie. Co w związku z tym jest tutaj najważniejsze?

Rekomendacje

Z całą pewnością trzeba tutaj pamiętać o wszelkich firmach i instytucjach, które gromadzą dane o pożyczkodawcach. Akurat w Polsce jest ich pod dostatkiem, a zaliczyć do nich możemy na przykład BIG InfoMonitor, Infopozytywni ERIF BIG S.A. czy FairPay KRD.

Przypomnijmy też, że udostępnianie informacji na temat wywiązywania się z zależności odbywa się na podstawie art. 18 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych.

Budowanie historii kredytowej

Jak w związku z tym widzimy, pozytywna historia kredytywa jest tutaj bardzo ważna i odnosi się nie tylko do udzielania samej pożyczki. Bez niej na pewno nie będziemy mogli liczyć na kredyt, choć w parabankach mają na niego szansę nawet dłużnicy. Z pewnością jednak bez pozytywnej historii kredytowej nie będziemy mieli szansy na negocjowanie warunków umowy.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *