Kantor internetowy – sposób na oszczędzanie na wymianie walut

Obecnie coraz częściej wymieniamy złotówki na inną walutę. Kredyty zaciągnięte we frankach, współpraca z zagranicznymi przedsiębiorstwami czy też podróże powodują, że musimy wymieniać walutę. Jeszcze kilka lat temu pieniądze wymienialiśmy głównie w bankach, co powodowało, że koszt takiej transakcji nie był dla nas korzystny. Na szczęście obecnie mamy możliwość wymiany walut online. Kantor internetowy ma wiele zalet, dzięki czemu wymiana pieniędzy jest łatwiejsza.

Kantor internetowy – oszczędność pieniędzy

Wymiana pieniędzy w internetowym kantorze zapewnia stałe oszczędności. W stacjonarnych kantorach spread utrzymuje się zazwyczaj na poziomie od czterech do pięciu procent, podczas gdy w kantorze online spread zaczyna się od pół do około dwóch procent.

Jeżeli stale wymieniamy pieniądze, np. spłacając kredyt we frankach możemy każdego miesiąca zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. W skali roku daje nam to naprawdę sporą sumę pieniędzy. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy mamy kontrahentów zagranicznych i obracamy dużymi kwotami pieniędzy. Oszczędności mogą sięgać kilkuset złotych na jednej wymianie. Dlatego zanim udamy się do banku czy jakiegokolwiek stacjonarnego kantoru to warto zapoznać się z ofertą jaką mają kantory online.

Kantor online – oszczędność czasu

Wymieniając pieniądze przez internet oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również i czas. Nie musimy tracić czasu na szukanie stacjonarnego kantoru, nie tracimy też czasu na dojazdy. Dzięki temu możemy z zacisza własnego domu wymieniać waluty, co jest niezwykle wygodne. Ma to duże znaczenie, gdy często dokonujemy wymiany walut.

Bezpieczeństwo wymiany walut

Wiele osób ma sporo obaw dotyczących kantorów internetowych. Jeżeli tylko pojawiają się jakieś wątpliwości każdy kantor internetowy można sprawdzić pod kątem wpisu do Rejestru Działalności Kantorowej. Takiego sprawdzenia możemy dokonać online, więc nie musimy nigdzie wychodzić i szukać informacji dotyczących danego kantoru. Dzięki temu mamy pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne, a my oszczędzamy na każdej wymianie.

 

https://www.dobrykantor.pl/